IFA WorldNet & BigTamVets – Day 2 Schedule & Results

Please see the below schedule from Day 2 of IFA WorldNet & BigTamVets 2021

Winners and Runners-Up

WorldNet Cup: Winners: Boing FC (West Brom), Runners-Up: Watford

WorldNet Plate: Winners: We Are Birmingham FC, Runners-Up: AFC Halifax Town

BigTamVets: Winners: Internet Millers (Rotherham United), Runners-Up: Punch Drunk FC (Ipswich Town)

WorldNet Cup

WorldNet Round One    Pitch
11:00Bury20Brentford Hey Jude1
11:00Aberdeen02AFC Wimbledon A2
11:00Manchester City20Abbey United3
WatfordBye
West BromBye
Preston North EndBye
Manchester UnitedBye
Livingston GSBye
WorldNet Quarter FinalsPitch
13:00Bury01Watford1
13:00AFC W'don A0 (3)0 (4)Livingston GS2
13:00Manchester City11*Preston North End3
13:00Boing FC20Manchester United4
WorldNet Semi FinalsPitch
15:40Preston North End02Boing FC1
15:40Watford41AFC Wimbledon A2
WorldNet FinalPitch
16:30Boing FC32Watford6

WorldNet Plate

WorldNet Plate Quarter Finals    Pitch
12:00AFC Halifax30AFC Wimbledon B1
12:00Barnsley30Hatters FFC2
12:00Chester01*We Are Birmingham3
12:00Rochdale30Internet Mariners4
WorldNet Plate Semi FinalsPitch
14:00AFC Halifax10Barnsley3
14:45We Are Birmingham 10Rochdale1
WorldNet Plate FinalPitch
15:45AFC Halifax02We Are Birmingham6

BigTamVets Competition

BigTamVets Round One    Pitch
10:00Athletico Pompey10Intergills Vets3
10:00Rotherham United21Everton Vets4
10:00Donny R'Sonists31Bury Vets5
10:00Watford Veterans14Internet Tricky Trees6
11:00Brentford HJ Vets20AFC Halifax Vets4
11:00Boing FC Vets1*0Animo et Fide FC5
11:00Oxford United Vets20Kidderminster Harriers Vets6
Punch Drunk FCBye
BigTamVets Quarter FinalsPitch
12:00Athletico Pompey0 (5)0 (6)Rotherham United5
12:00Donny R'sonists0 (9)0 (10)Internet Tricky Trees6
13:00Brentford HJ Vets05Boing FC Vets5
13:00Oxford United Vets01Punch Drunk FC6
BigTamVets Semi FinalsPitch
14:45Rotherham United20Internet Tricky Trees3
14:45Boing FC Vets12Punch Drunk FC2
BigTamVets FinalPitch
15:40Rotherham United20Punch Drunk FC3